Osteopaatiline meditsiin

Mis on osteopaatiline meditsiin?

 

Oleme midagi enamat kui lihtsalt kehaosade kogum. Seetõttu käsitlevadki osteopaatilise meditsiini arstid (D.O.) inimeste tervikuna, selle asemel et ravida eraldi sümptomeid. Osteopaatia arstid keskenduvad teie ravimisele tervikuna, mis on tõeliselt patsiendikeskne lähenemine.

osteo1Osteopaatia arstid saavad aru sellest, kuidas keha süsteemid on omavahel seotud ja kuidas nad üksteist mõjutavad. Erilist tähelepanu pühendavad nad muskuloskeletaalsele süsteemile, mis peegeldab ja mõjutab teiste kehasüsteemide seisundit. See luude ja lihaste süsteem moodustab umbes kaks kolmandikku kehamassist ja selle olulise struktuuri hoolikas hindamine on osteopaatia patsiendi läbivaatuse tavapärane osa.

D.O. teab, et keha liikumisvõime seisukohalt on keha struktuuril mängida määrav osa. Selle struktuuri probleemide äratundmisel ning keha loomupärase tervisliku ja enesetervendusliku kalduvuse soodustamiseks kasutab ta silmi ja käsi. Osteopaatia arstid kasutavad teie terviseprobleemide kuulmiseks ka kõrvu. Osteopaatilise meditsiini arstid aitavad patsientidel arendada sellist suhtumist ja elustiili, mis ei aita üksnes haigustega võidelda, vaid aitavad ka neid ära hoida. Miljonid inimesed kogu maailmas eelistavad sedalaadi hooldust ja nende osteopaatia arstist on saanud nende arst kogu eluks.

Mis on OMM?
Eesti osteopaatia arstid ei kirjuta välja ravimeid ega tee lõikusi. Eestis tegutsevad osteopaadid on tegelikult osteopaatilise manuaalmeditsiini arstid (OMM), mõnikord nimetatakse seda ka osteopaatiliseks manuaalteraapiaks (OMT). See on diagnoosimine käte abil ja teraapiatehnika, mille abil on võimalik haigusi või vigastusi korrigeerida või ära hoida. OMM on organismi mittetungiv raviviis, mida võib kasutada koos muuude ravimeetodite või lõikusega või mõnikord ka nende asemel.

Milles seisneb osteopaatilise meditsiini erakordsus?
D.O.  hõlmab endas holistilist lähenemist tervishoiule – tervislikele eluviisidele suunamist, mis ühendavad keha, meele ja vaimu. Tähelepanuta ei jää mitte ükski patsiendi elu puudutav – et pakkuda tõeliselt patsiendikeskset hooldust, arvestatakse nii perekonna, töö, vaba aja, väärtuste, toitumise, treenituse, stresi kui elusündmustega. Nad rõhutavad ennetuse tähtsust, suhet keha ülesehituse ja funktsioonide vahel ning keha enesetervenduslike väärtuste stimuleerimise tähtsust.

Kas osteopaatiline medistiin on meditsiini uus vorm?
Ei, osteopaatilise meditsiini põhimõtted ja praktilise külje arendas välja arst Andrew Taylor Still üle 130 aasta eest. See Ameerika kodusõja ajal väljatöötatud raviviis on tänaseks laialdaselt omaks võetud ja seda kasutatakse mitmetel erinevatel tervishoiu aladel.

This post is also available in: English Russian